תוספות עצם

השתלות השיניים, אמנם, מציעות פתרון יעיל למי שאיבדו את שיניהם, אולם, הן גם דורשות הברגת השתל (או השתלים) מטיטניום לתוך עצם הלסת של המטופל, על מנת לאפשר בניית כותרת השן מעל לשתל. וכאן, ראוי לציין, כי על מנת ששתלים יוכלו למלא את תפקידם בהצלחה, הם חייבים להיות מעוגנים כהלכה בעצם הלסת, דבר שמצריך כמות עצם מסוימת (הן מבחינת גובהה והן מבחינת רוחבה של עצם הלסת).

תוספות עצם – מדוע, בעצם, עלולה להיות חסרה לנו עצם בלסת?
קיימים שלושה מצבים אפשריים לחוסר בעצם בלסת – חוסר בגובה העצם, חוסר ברוחב העצם וחוסר משולב של רוחב וגובה העצם. כל אחד מהמצבים הללו, המצריך תוספות עצם, עלול להיגרם כתוצאה מדלקת חניכיים כרונית שלא טופלה בזמן או לא טופלה כהלכה, מספיגת העצם בשל אובדן שיניים שאירע לפני זמן רב, מעקירות טראומטיות שפגעו בעצם, ממחלה כרונית הגורמת להתדלדלות עצם ומסיבות שונות נוספות. מאחר והשתלת שתל יציב דורשת כמות עצם מסוימת, מרבית השתלות העצם בלסת נחשבות, למעשה, כהליך המקדים או הנלווה לביצוע השתלת השתלים הדנטאליים.

חשוב לדעת!
הגישה להשתלות השיניים השתנתה מאד בשנים האחרונות, וזאת, בזכות תוספות העצם. אם, בעבר, השתלת השיניים הייתה מוגבלת, אך ורק, למקומות בפה בהם הדבר התאפשר מהבחינה האנטומית (אזורים בהם הייתה מספיק עצם על מנת לכסות ולעגן את השתל), כיום, ניתן למקם את השתלים בכל מקום בלסת שבו הם נדרשים לצורך השגת המטרה.
בנוסף, בעבר, השתלת עצם הצריכה המתנה של פרק זמן של קרוב לשישה חודשים, על מנת לאפשר לתוספת העצם להיקלט, כיום, ישנן טכניקות השתלה מיידיות. טכניקות אלו כוללות את עקירת השן, מיקום השתל וכיסוי מלא של השתל באמצעות השתלת עצם לצורך מילוי החוסר הנקודתי בעצם באזור המושתל.
כך, תוספות עצם, למעשה, מאפשרות לרופאי השיניים המבצעים השתלות להתקין שתלים בכל אזור בפה, ולמטופל – הן חוסכות את זמן ההמתנה (והכאב) שבין השתלת העצם לבין ביצוע שתלי השיניים.

מרפאת זיו השן
צוות הרופאים במרפאת זיו השן מתמחים בכל הטיפולים האסתטיים והשיקומיים, והם עומדים לרשותכם (ולצידכם) כל הדרך עד להשגת המטרה שלכם – שיניים יפות ופה בריא יותר!

 

לפרטים ולקביעת תור מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

שירותי המרפאה

Image hover effect image

השתלות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

תוספות עצם

קרא עוד >

Image hover effect image

הלבנות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

יישור שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

שיקומי שיניים

קרא עוד >

Call Now Button