שיננית

על אף שנדמה, כי בשל כך שהיא אינה רופאת שיניים, תפקידה של השיננית הוא פחוּת בדרגת חשיבות מרופא השיניים, בפועל, חלק גדול מבעיות השיניים כשהן עדיין בתחילתן, מזוהה בזכותן של השינניות ובזכות שגרת הביקורים אצלן. כך, שאולי, השיננית אינה מוסמכת להשתמש בחומרי ההרדמה או לבצע הליכים וטיפולים מורכבים, אולם, בהחלט שמור לה מקום של כבוד בשמירה על היגיינת הפה ועל שיניים בריאות.

שיננית – אילו פעולות דנטאליות היא מוסמכת לבצע?
שינניות מוסמכות לבצע ניקוי עמוק בחלל הפה, כמו גם להעניק למטופל הדרכה העוסקת בשמירה על היגיינת הפה והשיניים. יחד עם זאת, היכרותן המעמיקה של השינניות עם חלל הפה ויכולתן לזהות חריגה מהמצב הרגיל והרצוי, מסייעות להן להחליט האם קיים, במקרה זה או אחר, הצורך להפנות את המטופל הנבדק לרופא מומחה, במטרה לבצע טיפולים המסייעים למטופל לשפר את בריאות פיו. למשל, במקרים בהם מאבחנת שיננית מצב של מחלת חניכיים או דלקת חניכיים בשלב מתקדם שלה, תידרש למטופל הקצעת שורשים (ניקוי עמוק של הרקמות המודלקות). טיפול זה יבוצע על ידי רופא המומחה ברפואת חניכיים תחת הרדמה מקומית או תחת טשטוש, ולא על ידי השיננית. 

בנוסף לניקוי הפה מאבן שן, השיננית רשאית להשתמש בתרופות מפחיתות דלקת שאותן רשם הרופא למטופל, כמו גם למרוח פלואוריד על השיניים לאחר ניקוי האבנית, במטרה למנוע את הרגישות המוגברת לחום ולקור, אותה חווים מרבית האנשים לאחר טיפול הסרת אבנית. השיננית היא גם איש המקצוע הרשאית להסיר את התחבושות והתפרים שלאחר פרוצדורות דנטאליות שונות.

חשוב לדעת!
על אף, שתפקידה של שיננית נראה, לכאורה, פחות משמעותי מתפקידו של רופא השיניים, אף היא נוטלת חלק חשוב במטרה המשותפת לאנשי המקצוע ולמטופלים – לשמור על שיניים בריאות, חזקות ואסתטיות למשך שנים רבות. לכן, הקלת ראש בתדירות הביקורים הסדירים אצל השיננית, עלולה, בסופו של דבר, לגרום להחמצת שינוי או בעיה, שאבחון מוקדם שלהם היה עשוי לחסוך לכם לא מעט זמן, סבל וכסף.

מרפאת זיו השן
צוות אנשי מרפאת זיו השן, כל כולו, מחויב למטרה של שמירת שיני המטופלים שלנו כשהן בריאות ויפות לאורך זמן. לשם כך, כל אחד מאנשי הצוות המקצועי שלנו – מרופאי השיניים המומחים, דרך השינניות ועד לצוות המנהלה, עומד לרשותכם, בכל טיפול, דילמה או בעיה!

לפרטים ולקביעת תור מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

שירותי המרפאה

Image hover effect image

השתלות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

תוספות עצם

קרא עוד >

Image hover effect image

הלבנות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

יישור שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

שיקומי שיניים

קרא עוד >

Call Now Button