שאלות נפוצות

שיננית

יש לבקר את פיית השיניים שלך כל שישה (6) חודשים, אלא אם הומלץ אחרת על ידי רופא השיניים שלך או השיננית.

עליך לבקר את השיננית שלך, על מנת להסיר הצטברות אבנית בשיניים, הגורם לדלקות חניכיים העלולות לגרום לנסיגת חניכיים ואובדן שיניים.

לא! טיפול שיננית אינו פוגע בחומר המגן על השן.

פלואוריד הוא מינרל – המרכיב העיקרי של החומר ממנו בנוייה השן, המסייע בהגנה על השיניים מפני חורים (עששת).

הלבנת שיניים

בהליך הלבנת שיניים אנחנו משתמשים ב׳חומרים מבעבעים׳ ועל ידי כך, גורמים לפירוק של פיגמנטים וכתמים מהשכבה החיצונית של השן.

בהליך הלבנת השיניים, החומר הפעיל מסייע בנקוי הפיגמנטים שהצטברו ונדבקו, על פני השטח החיצוני של השן. כמו כן, רגישות זמנית היא סבירה לאחר הטיפול.

החוק היבש, המתובל במעט הומור אומר: כל מה שמכתים חולצה לבנה, מכתים גם את השיניים.

חלק מהתכשירים הביתיים המוצעים עשויים להיות מועילים, לפרקי זמן קצרים!, אופן שימוש לא מבוקר בהם עלול לגרום לנזק.
שימו לב לריכוז חומר ההלבנה, שימוש בחומרים עם ריכוז גבוהה עשויי להביא לרגישות גבוהה מאוד בשיניים לקור, פצעים וכוויות בחניכיים. במרפאת “זיו השן” שומרים על בריאות המתרפאים, והחומרים בהם נעשה שימוש במרפאת התאגיד, בעלי תקן של משרד הבריאות.

לא. בלתי אפשרי להלבין סתימות לבנות שהתכהו, כתרים, חזיתות חרסינה וכולי.
ניתן להלבין רק שיניים או חומר שן טבעי. כמו כן, עבור שיניים מאוד כהות נדרש לפעמים זמן רב יותר בכדי להשיג את התוצאה הרצוייה.

השתלות שיניים

השתל הוא תחליף לשורש השן. במקום השן שנעקרה מתקינים בעצם הלסת שתל (לרוב בצורת בורג), מבוסס ׳טיטניום׳. על גבי השתל מתקינים את ה׳כתר׳ הנראה ומתפקד כמו שן טבעית.

בחירת השתל הינה תוצר ישיר למצב העצם שלך. הוות הרופאים המומחים במרפאה עובד עם השתלים המובילים כיום בשוק הדנטלי ביניהם החברות: זומר ביונט, בייקון.

טרום ׳עידן השתלים׳ במקרה של חוסר שן, היו נוהגים להשחיז את השיניים הסמוכות לשן החסרה ומתקינים גשר, המודבק על השיניים המושחזות כיחידה אחת. כיום, ניתן למקם שתלים במקום השיניים החסרות, לא השחזה ופגיעה בשיניים הבריאות. במידה ומצב המטופל מאפשר!

מחקרים קבעו כי: הפתרון הטוב ביותר לשמירה על העצם הוא ביצוע השתלה מייד לאחר עקירה! בכדי למנוע ספיגה של עצם הלסת העשויה להתרחש בהליך שכזה.

תופעות הלוואי הן לרוב מיד אחרי ההתקנת השתל, באותו יום, עד יומיים לאחר ביצוע ההליך. הכאבים, סבירים ומגיבים יפה למשככי כאבים נפוצים, נפיחות קלה והחלמה של אזור השתל עד יומיים שלושה אחרי הפרוצדורה.

השתל תקף ומתפקד היטב בדרך כלל, לשנים רבות. כאשר מתקיים תנאי חשוב: היגיינה אוראלית ושמירה קפדנית על הנחיות הרופא.

אצל חולי סוכרת לא מאוזנים ישנה מגבלה מסוימת וסיכויי ההשרדות של השתלים לאורך שנים פוחת. בקרב נשים, הנוטלות תרופה לצפיפות העצם נגד אוסטואופורוזיס קיימת סבירות גבוהה לסיבוכים אחרי ההשתלה.

שיחזורים אסתטיים

שיחזורים אסתטיים הם בלשון העממית סתימות לבנות, עשויות חומרים מורכבים יחודיים, מודבקים – מדמים חומר שן טבעית, הן מבחינת החוזק והן מבחינת נראות ויזואלית.

סוגי הכתרים הקיימים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות:
קבוצה ראשונה:
כתר חרסינה, מבוסס מתכת, כאשר המתכת עשויה להיות מתכת רגילה, מתכת חצי אצילה או מתכות אצילות כמו זהב ופלטיניום.

קבוצה שנייה:
כתר חרסינה מבוסס זרקוניה. סוגים שונים של כתרי חרסינה חרוטים מחומרים מאוד חזקים הנקראים E-Max הנחשבים ל׳מילה האחרונה׳ בתחום הכתרים. אסתטיים וגם חזקים, ללא חרסינה וניתנים לייצור בדרך כלל, תוך מספר שעות.

כנראה שסוגייה זו לא תיפתר לעולם… ישנו ויכוח עתיק, המתנהל בקהילות המדעיות כבר שנים רבות, בעד או נגד שימוש באמלגם. כאמור הדעות חצויות יש רופאים הגורסים שניתן לעשות שימוש וכאלה שלאו!

ישנן אופציות אחרות, לא מזיקות – אסתטית, בנראות מושלמת. הפיגמנטים והחומרים לגוון השן, עברו שיפור משמעותי, כמו למשל סתימות חרוטות, המהוות לא פעם תחליף מועדף, ועמיד לסתימת האמלגם.

ניתן להחליף סתימות אמלגם אך לרוב סתימות אשר מחזיקות מעמד מבחינה תפקודית ולא מפריעות אסתטית מומלץ שלא להחליפן.

Call Now Button