השתלות שיניים All On

השתלות שיניים בתל אביב


תהליך של השתלת שיניים נתפס לרוב כתהליך קשה ומורכב אך תפיסה זו מוטעית ביסודה ושונה מתהליך של השתלות איברים. כך שהעובדה הקיימת לגבי השתלות שיניים היא אחת, זהו תהליך קל ופשוט ממה שנראה או נשמע. לעיתים התהליך הוא מהיר יותר וכואב פחות מעקירת שן במשנן הטבעי.
בכתבה זו ננסה להבהיר ולפשט עד כמה שניתן את תהליך השתלות השיניים. בכתבה זו יינתן הסבר על התהליך לרבות הסבר על סוגי שתלים, הכנות נדרשות לפני ואחרי ביצוע השתלה , שיטות השתלה, תהליך השיקום ודגשים שונים שחשוב לדעת.

אז מהו בעצם שתל?


שתל דנטלי בצורתו המופשטת הינו תחליף מלאכותי ל”שורש” השן הטבעית שלנו. גוף השתל עשוי מטיטניום, הטיטניום משקלה נמוך ביחס למספר מתכות אחרות היתרון
שהיא אינה מתחמצנת ואינה יוצרת בסביבתה ראקציה כימית הגורמת להפרשות או דלקות חריפות. בניסויים קליניים שנערכו בעבר, הגיעו למסקנה שמבחינת גוף האדם, הטיטניום נחשבת למתכת “ידידותית” וברוב המקרים הגוף אינו דוחה אותה אל מחוץ לגוף. בשנים האחרונות נעשים שימושים רבים בשחזורי גפים, פנים ועוד… ברפואת השיניים השימושים הנרחבים הן במבנה השתל והן ביצור שחזורים והשלמות אסתטיות במבנה הפנים והלסתות.

השימוש בשתלים בתחום רפואת השיניים החל את חדירתו לפני כארבעים שנה כאשר בשנים הראשונות שילובו ב שחזורים דנטליים היו מעטות מאוד ומצומצמות וכמעט שלא
תפסו נפח משמעותי מסך כל השחזורים שהיו קיימים אז בתחום הרפואי /דנטלי. את הפריצה הגדולה והתבססותו במרכז תוכניות השיקום עשה השתל בחמש עשרה שנה
האחרונים. ניתן לומר שבעשור האחרון השתל הלך ותפס מקום של כבוד בעולם הדנטלי והיום שימושיו הם רבים ומגוונים החל משחזור שן בודדת ועד שיחזור פה שלם.

בתוך הפריצה המשמעותית והשילוב של השתלים בתחום הדנטלי קמה לה תעשיה שלמה שבאה להקל ולמקסם את התוצאות שניתן להגיע בעזרת הפתרונות המגוונים שהשילוב בשתלים פתח בפני עולם הרפואה המודרנית. הכלים העומדים לרשותו של הרופא להחדרת השתלים באזורים מחוסרי השיניים הקלו משמעותית על תפקודו של הרופא בזמן ההשתלה וללא ספק הורידו משמעותית את החשש לפגיעה בעצב או פריצה של הסינוס. נגזרת מכך שאחוז הולך וגדל של רופאים מבצעים את
התהליכים הכירורגיים לביצוע השתלות וזאת לאחר קורס של מספר מפגשים. כאן המקום לציין שחשוב מאוד להגיע לאותם רופאים שהם מיומנים בכל הפרוצדורות של
תהליכי ההשתלה ומסוגלים לבצע את כל התהליך ההשתלה בצורה נכונה ומדויקת מבלי לגרום לנזקים וסיבוכים מיותרים בעתיד.

סדים ממוחשבים – יתרונות:

תוכניות העבודה המסורתיות פינו מקום להשתלות בהדרכה דיגיטלית וזאת על ידי סדים ממוחשבים. כך שהרופא בעזרת סד שהוכן מראש בהתאם לצילומי הסי.טי של המטופל ,יכול להחדיר את השתל אל המקום הנכון ביותר באזור העצם כך שמבחינת מיקום וזווית ההחדרה המופע של השתל יהיה במקום המיטבי בלסת. הרופא אינו צריך לבצע חתכים מיותרים כדי לאבחן את האזור המדויק בלסת כדי להחדיר את השתל במיקום ובזווית הנכונה ולהבטיח את קליטת השתל השתל ואת אורך חייו.
הסד הממוחשב בעצם מקצר את זמן ההשתלה ולעיתים גם את תהליך ההחלמה, ובעזרתו הרופא מצליח להחדיר את השתלים בצורה מקבילה ומדויקת כך שהתוצאה הטכנית של בנית השחזור על ידי המעבדה תהיה מושלמת ומותאמת למצב העצם דבר שיוביל בעתיד ליציבות ותמיכה מקסימלית של הגשר/ תותבת בפה המתרפא ולהארכת חיי השחזור. בתהליך ההשתלה מחדירים את השתל אל המיקום בו ישנו חוסר בשן. החדרת השתל נעשית ישירות לעצם. בתהליך הכירורגי מתבצע קידוח באזור מחוסר השיניים וההחדרה של השתל בדרך כלל מבוצעת בתנועה סיבובית עד לקיבוע הסופי בחלל שנוצר.

בהמשך, מותקן על השתל מבנה ולבסוף, על גבי המבנה מודבק הכתר הסופי. לכאורה השתל הינו סוג של “בורג” המוברג לתוך עצם הלסת. השתל עצמו מורכב מתבריג
חיצוני ותבריג פנימי. החיצוני מיועד לעזור לנו להחדיר את השתל למיקומו הסופי ולעגינתו בחלל שנוצר בזמן הקידוח בעצם. התבריג הפנימי תפקידו לחבר את המבנה אל גוף השתל כך שבסופו של התהליך , על גבי המבנה יודבק כתר.

השתלות שיניים בהרדמה

השתלת השיניים נותנת פתרון איכותי ומושלם למצב של חוסר שיניים החל משן בודדת אחת ועד ללסת שלמה מחוסרת שיניים. הפתרון שההשתלות העניקו לצוות המשקם פתחה בפניהם קשת רחבה מאוד למגוון אפשרויות שיקום הניתנים לכל מטופל בהתאם לגילו, צרכיו, מצב הפה מבחינה קלינית ותקציבו. כחלק נכבד מההתפתחות בתחום , החלו לשלב את ביצוע ההשתלות בהרדמה כללית הנעשית בדרך כלל באחד מבתי החולים הפרטיים שהמרפאה עובדת איתם. ומקרים שבהן נמצא צורך בהרדמה כללית המרפאה מטפלת בכל הקשור בשכירת חדר טיפולים כולל מרדים הצמוד לרופא המטפל לאורך כל תהליך ההשתלה והתאמת השחזור הזמני עד לשלב שהמטופל מתעורר מההרדמה ומתייצב. כך שבסוף תהליך ההרדמה המטופל מתעורר עם חיוך חדש ועם שחזור זמני שילווה אותו עד גמר התהליך של מסירת השחזור הסופי.

ללא ספק מדובר כאן בקיצור משמעותי בסך כל מכלול הטיפולים שבדרך כלל עובר המטופל במסלול הרגיל שאינו כולל הרדמה כללית. כמובן שנושא ההרדמה הכללית אינו מומלץ ואינו מתאים לכל מטופל, מכיוון שקיימים מספר סיכונים הנובעים מעצם התהליך של ההרדמה הכללית. תהליך זה בדרך כלל מוצע על ידי המרפאה במצבי קיצון של אנשים חרדתים ,מוגבלים, או ילדים שאינם משתפים פעולה ומהווים סכנה בעיקר לעצמם וזאת עקב תזוזות או תנועות חדות במהלך הטיפול.

התאמת תהליך ההרדמה

 רק במצבים שהטיפול הקונבנציונלי אינו מתאים או מהווה סכנה למטופל או לרופא המטפל רק אז אנחנו במרפאת ” זיו השן” דואגים לכל התהליך של התיאום מול חדרי ההרדמה באחד מבתי החולים הפזורים באזור תל אביב. עד כה האופציות שעמדו בפני מחוסרי שיניים הייתה התקנת תותבות חלקיות או שלמות. החיסרון שלה בה לידי ביטוי בחוסר יציבות ותפקודי לעיסה ירודים , דבר שגרם להם לאבד את הביטחון העצמי בנראות ובזמן אכילה או דיבור. הפתרונות הקיימים כיום בתחום הדנטלי הצליחו לתת מענה לכל אותם מטופלים שמצבם הקליני לא אפשר שיקום יציב וארוך טווח. מדובר בעיקר במטופלים מחוסרי שיניים שמבנה הרכסים והשיפולים האמורים להיות במבנה החניכיים לא קיים, או קיים במידה מועטה ובפועל לא היה ניתן לתמוך ולייצב את מערכת התותבות בפה המתרפא. הקידמה הטכנולוגית בתחום הדנטלי פתחה מגוון רחב של שחזורים המותאמים לכל מטופל באופן אישי ובצורה מדויקת. בטיפול במקרים הנ”ל ניתן לשלב מספר שתלים קטן החל משני שתלים ועד ארבעה שתלים כאשר המטרה ליצור “עוגן” ליציבות התותבות בפה המטופל. התותבות הן נשלפות וניתנות לתחזוקה אישית בידי המטופל ללא צורך מיותר להגיע לרופא השיניים, התוצאה מביאה איתה שיפור באיכות החיים וחיזוק הביטחון האישי של המטופל.

כאשר מדובר בלסת העליונה השיפור הוא משמעותי אף יותר, כך שבפועל ניתן לבטל את כל אזור החייך המרכזי של התותבת המקורית וכל התמיכה של התותבת נשענת על גבי מערכת השתלים שהותקנו בפה המטופל. בתהליך זה, מטופלים מדווחים על שיפור עצום בחוש הטעם , הנראות והדיבור. במצבים שרק חלק מהשיניים חסרות, ניתן לשחזר רק את האזור מחוסר השיניים ובכך לבצע שיחזור מקומי מבלי לפגוע בשיניים בריאות בסמוך למיקום המדובר וזאת בשונה מהשיטה הנהוגה טרם כניסת השתלים לתחום הדנטלי.

בניית תכנית:

באזור ההשתלה אנחנו משלימים רק את השיניים החסרות ולא מעבר. השתלת שיניים הינה פתרון יעיל וממוקד ויעילותן הוכחה לאורך השנים כאחת מהתגליות
המשמעותיות ביותר בתפיסת העולם הדנטלי החדש ברפואת השיניים המתקדמת. הכנות נדרשות לפני ביצוע השתלת שיניים ובחירת סוג השתל. לאחר צילום ראשוני במרפאה ובדיקה מדוקדקת של הרופא המטפל . ניגשים לבנית התוכנית ובודקים את ההתכנות לביצוע שתלים כשמספר דברים נלקחים בחשבון:

 1. בדיקה ואבחון של המצב בחלל הפה מבחינת היגיינה אורלית , מחלות רקע, שימוש בתרופות ועישון. הרופא בודק את מצב העצם עובי, גובה והמבנה הכללי של העצם.
 2. במידה והמטופל נמצא מתאים להשתלה מגיעים לשלב השני של בניית תוכנית הטיפול הכוללת את כמות השתלים וסוג השתל המתאים למצב הקיים בפה.
 3. לאחר קביעת סוג השתל אורכו ותפקידו בחלל הפה נגשים לשלב השלישי שהוא: תכנון סוג השחזור בהתאם לכמות ומכלול השתלים שיותקנו בפועל ובהתאם לצפיות והדרישות של המטופל .

כמו כן, נלקח בחשבון התקציב הכללי שהוקצב לטיפול. במרפאת זיו השן, קשת הטפולים הניתנים במרפאה הינם מקיפים וכוללים מספר שיטות טיפול מהמתקדמות בעולם הדנטלי. השילוב המנצח של עבודה עם אחת מהמעבדות המתקדמות והחדשניות ביותר בתחום, מעמידים את המרפאה במקום מכובד ומוביל בתחום האסתטיקה והשחזורים הדנטליים. הביצוע המדויק ושביעות הרצון שהמטופלים יוצאים בסוף הטיפול הן עדות לשירות והמקצועיות של צוות המרפאה.

המרפאה עובדת עם מיטב יצרני השתלים בארץ ובעולם. קיימים כיום מספר רב של יצרני שתלים זאת כדי שהטיפול יצליח והתוצאה הסופית תהיה מושלמת ולאורך זמן.
בצוות מרפאת “זיו השן” ישנם מספר רופאים במספר התמחויות בתחום השתלים. היתרון הוא בטיפול המ תוכנן המתבצע על ידי רופא מיומן מאוד והמתאים ביותר לביצוע
הפרוצדורה שנסגרה בתוכנית הטיפול הייעודית לכל מקרה ולכל מטופל. שיטות ההשתלה , רמתו המקצועית של הרופא המטפל וסוגי השתלים הם המרכיבים העיקריים בהצלחה של הטיפול המשלבים השתלות ושחזורים מהדור המתקדם ביותר בתחום. ישנם השתלות המבוצעות בהנחיית מחשב וזאת בעזרת סד מיוחד המתוכנן ויוצר עבור כל מקרה ומטופל באופן אישי. היתרון של השיטה במיקום מדויק של מערכת השתלים ובהכנה לשיקום עתידי מדויק.

תהליך השיקום:


כיום , ניתן למצוא מגוון רחב של שיטות טיפול והשתלות שיניים, כשחלקן מבוצעות על ידי הכנת תשתית מתכתית מדויקת המבוצעת על ידי מכשור מיוחד הקיים במעבדה איתה המרפאה עובדת. ניתן לבחור בשיקומיים בהם המטופל מחליט האם השיקום ניתן לשליפה והוצאה מהפה, או שהשיקום קבוע ללא אפשרות שליפה בבית, אלה רק על ידי רופא השיניים. החידוש במרפאתנו הוא השילוב בין שתי האופציות והדבר נתון לשיקול דעתו של המטופל בלבד. כלומר , השחזורים יכולים להיות בו זמנית בשני אופנים . מדובר בחיסכון של זמן מכיוון שאין צורך להגיע לרופא לצורך פירוק ניקוי והרכבה מחודשת אחת לשנה, והן בחסכון כספי. וכל זאת בתנאי שהמטופל מבצע את התחזוקה של השיקום בצורה טובה על פי התדריך שיקבל מצוות המרפאה ביום קבלת השיקום הסופי. בשחזורים מהסוג המדובר הרעיון הוא שהמטופל מחליט לבצע את השיקום בביתו ויוכל לעשות זאת מבלי להגיע פיזית למרפאה ובאחריותו יהיה הניקוי והתחזוקה של השיקום הסופי.

לסיכום, מעבר למאמצים המבוצעים על ידי המשתיל והרופא המשקם , הטיפול והתחזוקה שהמטופל מבצע בביתו הם שיקבעו בפועל את עתידו ואורך חייו של השיקום והשתל. כך שהביקור במרפאה יתקיים לעיתים רחוקות יותר וברוב המקרים לביקורת כללית. יצוין שהשמירה הקפדנית על היגיינה אורלית מונעת ריחו ת רעים מחלל הפה ומונעות דלקות חוזרות ונשנות באזורי השתלים הגורמים לכישלונם בעתיד.

סוגי יצרני השתלים


כיום בעולם הדנטלי קיימים מספר יצרני שתלים שלחלקן ישנו מבנה ייחודי הן במישור הוויזואלי והן במישור הרפואי. אין צורך להיכנס לכל סוגי השתלים הקיימים בשוק ואין צורך להרחיב על המיוחדות של כל אחד מהם. חשוב להדגיש שכאן באה לידי ביטוי המקצועיות והמיומנות של הרופא המשתיל. הרופא המשתיל אמור להבין ולהכיר את התכונות של השתלים איתם הוא נוהג לעבוד, ולשלב אותן בתהליך ההשתלה כך שסוג השתל , זווית ההחדרה לעצם וניצול מקסימלי של מבנה העצם יכולים בפועל לחסוך את הצורך בהרמות סינוס והשתלות עצם נרחבות. הרעיון בבחירה נכונה של השתלים ומיקומם באתר ההשתלה בצורה מדויקת ומותאמת בשילוב ביניהם מבחינת השילוב שלהם עם השחזור העתידי, מאפשרות לטכנאי המבצע את העבודה השיקומית ליצור שיקום מיטבי לכל מטופל ומטופל באופן אישי וייחודי.

שיטות השתלה:


קיימות מספר שיטות להשתלות. הנפוץ מבניהם בעולם הדנטלי היינו השתל המוחדר אל תוך העצם. בשיטות אחרות מוחדרים השתלים אל עצמות הלחיים , שיטות שהשתל משולב ומהודק על גבי העצם . מקרים אלה ניתנים כפתרון לאנשים שעובי העצם הוא נמוך מאוד ואינם יכולים לשאת שתל רגיל. מגוון השתלים הקיימים כיום בשוק הדנטלי היינו שתלים בקוטרים דקים מאוד ובאורכים קצרים כך שכיום הרפואה המודרנית מסוגלת לתת פתרון טוב ויציב למספר מקרים שבעבר לא היו ניתנים לביצוע . זאת בעיקר במקרים של עצם דקה או קירבה לסינוס פועל יוצא שניתן לבצע השתלות במקרה קיצון מבלי לבצע ניתוחים מורכבים כגון השתלות עצם והרמות סינוס.

בשנים האחרונות החלו להבין ברפואת שיניים שלא הגודל ולא כמות השתלים קובעת את טיבו של השיקום ואת עתידו אלא שוב תהליך תכנון מדוקדק של מיקום השתלים באזורים במרחקים נכונים, יביאו לתמיכה מקסימלית של השיקום על גבי השתלים. כיום ניתן לשקם במספר שתלים מועט כגון בשיטת- 4 On All את השיטה המציא ד”ר פאלו מאלו המתגורר בפורטוגל בשיתוף חברת השתלים Nobel Biocare . רופאים מכל רחבי העולם, באים למרפאתו במטרה ללמוד את השיטה המופלאה על מנת ליישמה בקליניקה הפרטית שלהם. השיטה מבוססת על שילוב בין שתלים ישרים, ניצבים למישור הסגר, לבין שימוש בשתלים מוטים, עד לזווית של 45 מעלות. בשיטה זו אין צורך בתהליך בניית העצם כנהוג בשיטות המסורתיות. למעשה, ניתן לעגן את השתל באזורים שונים בלסת בצורה יוצאת דופן וליהנות מכל היתרונות הטמונים בשיטה, כך שעיגון השתלים לשיטתו של ד״ר פאלו הוא הפתרון האידאלי למטופלים הסובלים ממחסור קיצוני בעצם.

הליך ההשתלה מבוסס על התקנת ארבעה עד שישה שתלים, שהם לרוב שתלים קדמיים ישרים ושני שתלים אחוריים אלכסוניים. השתלים משמשים עוגנים שעליהם מרכיבים את מערכת השיניים המחוברת בתבריג על גבי השתלים. בניגוד לרוב העבודות המבוצעות על גבי שתלים כעבודות מודבקות.

יתרונות שיטת On 4 All

 • טכניקה מהירה ביחס לשיטות אחרות
 • אין צורך בניתוח הרמת הסינוס בלסת העליונה או ניתוחים להשתלת עצב בלסת
 • התחתונה
 • בעזרת השיטה נחסכים תהליכים כירורגיים המצריכים תקופת שיקום ארוכה
 • השיטה מתאימה למטופלים שלא נמצאו מתאימים להשתלות מסורתיות
 • שיקום מהיר ביחס לשיטות אחרות
 • הטיפולים מתבצעים ביום אחד בלבד: עקירות, החדרת שתלים ,בניית הגשר וכו’.
 • אחוזי הצלחה גבוהים ותוצאה אסתטית מושלמת למראה שיניים יפות וטבעיות
 

שיטת 4 On All מתאימה למטופלים אשר איבדו את שיניהם עקב סיבות שונות כמו: בעיות גנטיות, דלקות חמורות, תאונות וכו’. למעשה, כל מי שמעוניין ליהנות משיניים יפות וחזקות במינימום זמן זוהי השיטה המתאימה עבורו בהחלט.

השתלות ביום אחד


ישנם מקרים בהם ניתן לבצע מספר פרוצדורות במהלך ההשתלה. הרעיון הוא ביצוע עקירה, החדרת שתל ובנית עצם בחלל שנוצר בזמן העקירה. במידה ומושגת יציבות ראשונית של השתל, כלומר ישנו עיגון ראשוני בעצם , ניתן לבצע שחזור זמני על גבי השתל שזה עתה הושתל. כך שהמטופל יוצא בסוף התהליך המדובר עם שתל וכתר בו זמנית.

דגשים נוספים:


תהליך השתלות כל היבטיו השונים, הינו תהליך כירורגי לכל דבר ועניין . עלולים להיות סיבוכים ותקלות העשויים להתעורר תוך כדי ההשתלה וגם לאחריה. בחלק מהמקרים קיימות תופעות לוואי וכמובן יש לקחת בחשבון כי נדרש תהליך ההחלמה העשוי להימשך מספר חודשים. בתכנון נכון ובבדיקה מדוקדקת של כל מקרה ומקרה ניתן לחסוך ואף לבטל חלק גדול מהסיבוכים והתקלות העלולות להיווצר במהלך ההשתלה ולאחריה. חשוב לשמור על הכללים שהינכם מקבלים מהרופא לפני ביצוע ההשתלה, במהלכה
ובסיומה. באם מדובר בהפסקת לקיחת תרופה מסוימת או הפסקת עישון, נטילת אנטיביוטיקה. לפני ההליך הכירורגי מוטלת עליכם האחריות לשיתוף הפעולה, כדי שיחד נגיע לתוצאה הרצויה. כמו כן יש לשמור על כל הכללים לאחר ההליך הכי רורגי וליטול משככי כאבים/ אנטיביוטיקה והכל על פי דרישת הרופא המטפל. חשוב מאוד להגיע לביקורת שנקבע לך לאחר ההליך, גם אם לא כואב ולא מציק כלום. יצוין שצוות המרפאה עושה מצידו הכל כדי שתצא שבע רצון מהטיפול ובעזרת שיתוף הפעולה מצידך ההצלחה תהיה מיטבית. אנחנו בצוות המרפאה אחראים לביצוע ומיקסום התהליך בצורה מיטבית הן בתחילת התהליך והן במהלכו, תוך שיתוף מלא של המטופל והתאמה מירבית לצרכיו האישיים. במרפאת זיו השן כולנו מחויבים לתת לכם הרגשה שהגעתם לבית הנכון, בית שיהווה עבורכם עוגן מקצועי ותמיכה לבעיה שהציקה לכם שנים וטרם קיבלתם מענה כראוי. כל זאת בתמיכה מלאה, מקצועית תוך מתן שירות חיובי ואדיב, נלווה את אתכם לחיוך המושלם שכל כך חלמתם עליו.

לפרטים ולקביעת תור מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

שירותי המרפאה

Image hover effect image

השתלות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

תוספות עצם

קרא עוד >

Image hover effect image

הלבנות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

יישור שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

שיקומי שיניים

קרא עוד >

Call Now Button