אסתטיקה דנטלית

ניתן לשער, כי בתקופת האדם הקדמון, שיניו של האדם שימשו אותו, פחות או יותר, רק לחיתוך וללעיסת מזונו. מאחר והמודעות להיגיינת הפה לא הייתה אז גבוהה, בגיל צעיר מאד, האדם הקדמון החל לאבד את שיניו, ולמעשה, במידה רבה, איבד גם את יכולותיו לאכול. כיום, אלפי שנים מאוחר יותר, על אף שהשיניים האנושיות, עדיין, משמשות אותנו לצורך אכילה, בנוסף לפונקציונאליות שלהן, אנחנו מתייחסים גם למראה השיניים והפה – להתאמתן של השיניים בגודלן ללסת, לצבען, להתאמתן זו לזו ולעוד קריטריונים רבים, שרובם ככולם יוצרים יחדיו את תחום האסתטיקה הדנטאלית, המהווה תת-תחום חשוב מאין כמוהו ברפואת השיניים.

אסתטיקה דנטלית – לאלו בעיות היא מתייחסת?
תחום האסתטיקה הדנטאלית חווה התפתחות משמעותית בעשורים האחרונים. מאחר והוא מתייחס למראה השיניים (כלומר, הפן הוויזואלי – אסתטי שלהן ופחות לבריאותן), הוא כולל תחתיו את כל הטיפולים האסתטיים, כדוגמת סגירת מרווחים קיימים בין שיניים, יישור שיניים, הלבנתן של שיניים מוכתמות, שיפור צורת השיניים באמצעות הארכתן או קיצורן, השלמתן של שיניים שבורות, החלפתן של סתימות מיושנות ובלתי אסתטיות למראה בסתימות עשויות מחומרים חדישים וכן הלאה. בזכות ההתקדמויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות בתחום, כל הטיפולים מבוצעים במהירות, ללא צורך בזמן החלמה, וללא תופעות לוואי משמעותיות.

חשוב לדעת!
על אף שהמדובר בטיפולים אסתטיים שמטרתם המוצהרת היא שיפור מראה הפה, טרם ביצוע טיפול כזה, תבוצע בדיקה יסודית של פיו ושיניו של במטופל. שלב זה חיוני, הן לצורך בניית אסטרטגיית הטיפולים האסתטיים והן לצורך אבחון בעיות דנטאליות קיימות שעלולות להפריע לטיפול האסתטי (ועל כן – הן חייבות להיפתר לפני תחילת הטיפול האסתטי). במידה ואין למטופל בעיות הדורשות טיפול מקדים, רופא השיניים יתמקד בגוונן ובצורתן של השיניים שבהן יש לטפל, יבחן את מיקומן בלסת, יבחן את מצב החניכיים וכן הלאה. תוצאות בדיקה מקיפה זו תשמשנה את הרופא המטפל בתכנון מהלך טיפולי האסתטיקה ובבחירת שיטות הטיפול המתאימות ביותר להשגת המטרה – שיפור מראה שיניו של המטופל.

מרפאת זיו השן
אנחנו, בצוות מרפאת זיו השן, מאמינים כי חיוך יפה ובריא הינו מטרה שראוי לשאוף לה במסגרת רפואת השיניים המודרנית. במרפאתנו תוכלו ליהנות ממגוון רחב טיפולים אסתטיים ושיקומיים שונים, והכל – תחת קורת גג אחת, וללא צורך להחליף את הרופאים והצוות המטפלים בכם!

לפרטים ולקביעת תור מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

שירותי המרפאה

Image hover effect image

השתלות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

תוספות עצם

קרא עוד >

Image hover effect image

הלבנות שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

יישור שיניים

קרא עוד >

Image hover effect image

שיקומי שיניים

קרא עוד >

Call Now Button